Spirometr

Wyników 1 - 2 z 2
Ile produktów pokazać na stronie:

Spirometr

Spirometr MicroLoop

Spirometr micro loop

Spirometr micro loop Przenośny spirometr z czytelnym kolorowym ekranem dotykowym, opcjonalnym pulsoksymetrem i oprogramowaniem komputerowym.

Szczegóły

Spirometr

Spirometr Microlab Viasys

Spirometr Microlab Viasys Wykonuje pomiar do 41 parametrów spirometrii wydechowej i wdechowej u dorosłych lub dzieci, pokazuje wizualizację i interpretuje wyniki.

Szczegóły


Spirometr to urządzenie, z pomocą których mierzy się objętość i pojemność płuc,a także przepływy powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach. Spirometria ma na celu ustalenie rezerw wentylacyjnych w układzie oddechowym. Jest niezbędna do rozpoznania i kontroli efektów leczenia częstych chorób układu oddechowego, jak na przykład astmy czy przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.
Spirometry - sposób działania : po wykonaniu kilku głębokich wdechów osoba badana przykłada do ust jednorazowy ustnik spirometru, następnie jak najszybciej wydmuchuje jak największą ilość powietrza. Dzięki badaniu spirometrem możemy sprawdzić takie parametry jak: natężona objętość wydechowa pierwszosekundowa (FEV1), pojemność życiowa (VC), pojemność wdechowa (IC), objętość oddechowa (TV), wydechowa objętość zapasowa (ERV) czy, wdechowa objętość zapasowa (IRV).

Spirometry - specjalistyczne dla użytku tylko przez osoby przeszkolone.